Четвер, 25.04.2024, 15:06
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Посилання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 19
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2016 » Січень » 29 » Згадаємо юність, що згоріла у Крутах
11:48
Згадаємо юність, що згоріла у Крутах

Супроти чужої навали,

 Супроти смерті – в стужу, сніг,

 Ось тут вони, ось тут стояли

 І всього жменька – триста їх.

Багатовікова історія українського народу, насамперед літопис життя і смерті народу-великомученика, на долі якого було досить лиха... Майже кожне століття, як свідчать давні джерела, розпочате голодними роками, наслідками епідемій, спустошливими війнами, чужоземними навалами. Людина має пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру.

У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.

29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж  лінії Бахмач – Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. Вже 25 січня 1918 року на засіданні Української Центральної Ради було прийнято IV Універсал, який проголошував незалежність Української Народної Республіки. Проте більшовицька влада не хотіла так просто віддавати свого «молодшого брата». Після захоплення Харкова та Полтави більшовики спрямували своє п’ятитисячне військо під проводом Муравйова на Київ.

 Лише 300 українських юнаків – добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому чернігівському полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків. Основу українських добровольців складали бійці, створених за ініціативою молодіжного Братства Українських Самостійників Юнацької школи ім. гетьмана Б.Хмельницького та Студентського куреня ім. Українських Січових Стрільців – переважно студенти Київського університету, Київського політехнічного інституту та учнів старших класів київських гімназій.

16 (29) січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний-схід від Києва розпочався бій, який тривав 5 годин  між 4- тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва.

Незважаючи на великі жертви молоді, втримати Київ не вдалося. Він був захоплений червоними військами.
З воєнного погляду, бій під Крутами нічого особливого не представляв. Таких було багато під час громадянської війни, але трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

29 січня День Пам'яті Героїв Крут. В  дитячій  бібліотеці відбувся захід приурочений цій даті.  Історико-патріотичний екскурс: «Згадаємо юність, що згоріла у Крутах» провела бібліотекар Чемерис Л.І. для користувачів бібліотеки, учнів Покровської гімназії. Вона доступно розповіла учням про бій під Крутами, де юні хлопчаки не жаліли свого життя  йшли за ідею свого народу.   Бібліотекар ознайомила присутніх з літературою, яка є в бібліотеці з цієї теми. Кожен читач може скористатися підібраною літературою, а також використати інформацію, знайдену в Інтернеті.


Переглядів: 559 | Додав: pokrdb | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Графік роботи
Покровська районна дитяча бібліотека працює
з понеділка по п'ятницю

понеділок — четвер
з 800 до 1700
п'ятниця
з 800 до 1600

без перерви

Останній робочий день
місяця — читачів
не обслуговуємо,
санітарний день.
Вихідні дні субота, неділя
Форма входу
Пошук
Архів записів