Субота, 15.08.2020, 20:35
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Посилання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 19
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2020 » Квітень » 24 » Чорнобильська катастрофа
14:07
Чорнобильська катастрофа

26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо.

Чорнобильська катастрофа вразила весь світ. Вибух, що стався 26 квітня 1986 року в Чорнобилі, ось уже 34 роки не втихає у нашій свідомості. Від аварії на ЧАЕС в Україні постраждали мільйони чоловік. Ця трагедія зачепила долю кожного українця, сколихнула життєве дерево багатомільйонного народу.

Чорнобиль. Це назва невеличкого районного центру, що знаходиться в 130 км від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі. Але в історію Чорнобиль увійде назавжди, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф.

Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. З 25 на 26 квітня відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік пішов на хвилини і секунди. О першій годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної станції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву.

За покликом рідної землі на захист свого народу першими до палаючого реактора по тривозі прибули пожежники по охороні Чорнобильської АЕС на чолі з начальником корпусу Володимиром Правиком. Незабаром прибуло підкріплення з міста Прип’ять на чолі з лейтенантом Віктором Кібенком. Вони були серед перших і першими пішли із життя. Коли їм у 1986 році сказали: «Треба», — вони нічого не питали, поїхали в «зону». Працювали. Кожен з них робив там свою звичну справу. Сьогодні зрозуміло: наслідки аварії на ЧАЕС могли б бути значно більшими, якби не самопожертва і мужність тих, хто був там у перші тижні після лиха...

 Шестеро із 20 чоловіків двох караулів невдовзі померли:

- лейтенант Володимир Павлович Правик;

- лейтенант Віктор Миколайович Кібенок;

- сержант Микола Васильович Ващук;

- сержант Володимир Іванович Тищура;

- старший сержант Микола Іванович Тітенок.

Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. 

Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Познайомся, прочитай:

  • Марія з полином наприкінці століття : роман // Яворівський В. Вибране / В.Яворівський ; передм. П.Загребельного. – К. : Український письменник, 2009. – С. 195-389.
  • Чорнобильська мадонна // Драч І. Лист до калини : поезії, поеми / І.Драч ; худож. Ю.Чиканюк. – К., 1990. – С. 233-282.
  • Яворівський В. Марія з полином у кінці століття : роман / В.Яворівський. – К. : Радянський письменник, 1988. – 262 с.
  • Гуцало Є. Діти Чорнобиля.– К.: Соняшник, 1995.– 104 с.Трагедія Чорнобиля – основний зміст цієї книги. «Україна після атомної катастрофи 1986 р. стала скорботною чорнобильською матір’ю для українського народу, і весь світ живої природи став її невинною жертвою». Книга «Діти Чорнобиля» – це правдиві розповіді про трагічне буття юних героїв – уже після Чорнобиля.   
  • Щербак Ю.М. Чорнобиль: Документальна повість.– К.: Дніпро, 1989.– 223.– (Романи й повісті.№1)       Автор часто бував у Зоні АЕС, мав численні зустрічі з учасниками           «опору атомній стихії». Враження від побаченого, почутого лягли в  основу документальної повісті. Письменник розкриває подробиці   аварії, аналізує факти, вчинки фізиків, медиків, авіаторів, персоналу АЕС. При цьому приділяє особливу увагу причинам, що привели до вибуху четвертого реактора.   

  • Гуцало Є. Діти Чорнобиля.– К.: Соняшник, 1995.– 104 с

 Трагедія Чорнобиля – основний зміст цієї книги. „Україна після атомної катастрофи 1986 р. стала скорботною чорнобильською матір’ю для українського народу, і весь світ живої природи став її невинною жертвою”. Книга „Діти Чорнобиля” – це правдиві розповіді про трагічне буття юних героїв – уже після Чорнобиля.

Переглядів: 40 | Додав: pokrdb | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Графік роботи
Покровська районна дитяча бібліотека працює
з понеділка по п'ятницю

понеділок — четвер
з 800 до 1700
п'ятниця
з 800 до 1600

без перерви

Останній робочий день
місяця — читачів
не обслуговуємо,
санітарний день.
Вихідні дні субота, неділя
Форма входу
Пошук