Вівторок, 18.06.2024, 17:09
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Посилання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 19
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Давно відома істина: книга – невичерпне джерело знань, мудрий друг і порадник, постійний супутник у житті людини. Книга стала потребою кожного з нас, вона вчить нас жити і важливим чинником всебічного розвитку особистості. Без неї, без друкованого слова сьогодні не можна уявити ні буднів, ні свят, ні будь-яких справді політичних успіхів, де б ми не працювали чи навчалися.

Дитячі ж бібліотеки, як і раніше, залишаються центрами читання і популяризації книги серед підростаючого покоління. 

Серед багатьох бібліотек країни займає особливе місце і Покровська районна дитяча бібліотека, яка була створена в першому післявоєнному 1946 році. І перший запис про надходження книг в інвентарній книзі дитячої бібліотеки датований 25 листопада 1946 року. Спочатку це був лише відділ з одним працівником при районній дорослій бібліотеці. Першим бібліотекарем у ньому була Борульник Надія Іванівна. Пізніше дитяча бібліотека містилася при тій же дорослій бібліотеці, але займала вже дві кімнати (читальний зал і книгосховище) і мала окремий вхід. У 1953 році завідуючою дитячою бібліотекою стала Ткаченко Віра Павлівна. Не раз за свого існування дитячій бібліотеці довелося «переселятися»: то вона розміщувалася (з 1959 року) в приміщенні музичної школи, де займала три кімнати, то знаходилася в приміщенні «Союздруку».

В 1061-1965 роках бібліотекою завідувала Тіна Петрівна Богданова, потім знову на цій посаді працювала Борульник Н.І., а бібліотекарем була Ніна Сергіївна Потапенко, яка зробила вагомий внесок у виховання підростаючого покоління та розвиток бібліотечної справи. З 1968 року завідуючою читальним залом дитячої бібліотеки була Поліна Архипівна Валєшна.

Природженим бібліотекарем (працює з 1977 року) є Чемерис Любов Іванівна, котра присвятила все своє життя роботі з книгою та дітьми.

У 1980 році дитяча бібліотека «переїхала» у власне приміщення по вулиці Леніна, 100, де знаходиться і по цей час. Після виходу на заслужений відпочинок Н.І. Борульник бібліотечний колектив очолила Віра Іванівна Штепенко, яка, набравшись досвіду, згодом стала керівником районної централізованої бібліотечної системи. 

Трохи пізніше в лави бібліотекарів улилися свіжі сили – молоді спеціалісти Наталія Миколаївна Гудій, Наталія Василівна Москаленко, котрі потім довго ще працювали в дитячій бібліотеці.

Після призначення В.І.Штепенко на посаду директора Покровської ЦБС, дитячою бібліотекою завідувала Н.С. Потапенко, а з 1990 року і по цей час – Науменко Л.І. бібліотекарями працюють Чемерис Любов Іванівна та Вініченко Раїса Петрівна.

На час створення дитячої бібліотеки її книжковий фонд становив 1035 примірників. Джерелами комплектування фонду були в основному – обмінний бібліотечний колектор, частково – місцевий книжковий магазин. Кількість юних читачів спочатку обчислювалась 123-ма особами, згодом поступово зросла, хоча то й були тяжкі післявоєнні роки.

Щоб залучити читачів до читання, бібліотекарі ходили і в школи , і по домівках, вивчали інтереси і запити підлітків і юних, проводили святкові ранки, голосні читання, обговорення книг.

Час минає швидко. Нині дитяча бібліотека обслуговує півтори тисячі читачів, а книжковий фонд становить 17 тисяч примірників книг та періодичних видань.

Взявши участь у конкурсі проектів програми «Бібліоміст», районна дитяча бібліотека стала переможцем цього конкурсу. Тепер для відвідувачів є безкоштовний Інтернет. Працівники дитячої бібліотеки надають нові бібліотечні послуги.

Упродовж усіх цих років дитяча бібліотека тісно співпрацює зі школами мікрорайону: НВК ЗОШ І-ІІ ст.№1 «Покровський гімназія», НВК ЗОШ І-ІІІ № 1 «Покровський ліцей», ЗОШ І-ІІ ст.. №2, дошкільними закладами,КЗК «Покровська районна дитяча музична школа», районним відділом освіти, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районним історико-краєзнавчим музеєм, з якими ми спільно проводимо різноманітні заходи для дітей.

Підприємцями, які надають матеріальну допомогу, старшим оперуповноваженим кримінальної міліції у справах дітей , редакцією районної газети «Покровський край», на сторінках якої протягом року висвітлювалась робота бібліотеки.

Для досягнення мети – підтримки та розвитку дитячого читання, дитяча бібліотека працює за цільовою бібліотечною програмою по розвитку бібліотечно-бібліографічного обслуговування та поширення читання серед дітей та підлітків на 2013-2015 роки «Читаючі діти – наше майбутнє», яка включає в себе залучення дітей до систематичного читання, підтримку і розвиток в них інтересу до книги, підвищення читацької активності дітей, розвиток творчого потенціалу юних користувачів, які беруть активну участь у всеукраїнських,обласних, районних конкурсах дитячої творчості й виборюють призові місця.

Сьогодні дитяча бібліотека вбачає основним своїм завданням – донести книгу та її зміст до кожного бажаючого, залучити до процесу читання та відвідування реальної бібліотеки, як невичерпного джерела знань, якомога більше дітей, щоб зростали вони розумними, кмітливими, духовно багатими.
Графік роботи
Покровська районна дитяча бібліотека працює
з понеділка по п'ятницю

понеділок — четвер
з 800 до 1700
п'ятниця
з 800 до 1600

без перерви

Останній робочий день
місяця — читачів
не обслуговуємо,
санітарний день.
Вихідні дні субота, неділя
Форма входу
Пошук
Архів записів