Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
Це свято відносно молоде – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.
Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя.
Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.
В бібліотеці оформлено літературну виставку: «Наша мова - калинова». Для юних читачів представлено розмаїття мовознавчих видань: словників, довідників, збірників, які присвячені рідній мові.
Тож вивчайте, шануйте, любіть і не забувайте свою рідну мову!
|