П`ятниця, 18.08.2017, 11:42
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Посилання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Архів матеріалів

Дитинство - найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Будь-яка людина, починаючи з самих юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки.

Щороку, починаючи з 2008 року в тиждень, що включає 10 грудня ми святкуємо День прав людини.

Цей рік не став винятком, з 5 по 11 грудня, Покровська районна дитяча бібліотека провела ряд  заходів присвячених правовому вихованню.

Для юних користувачів бібліотеки було проведено інформаційно-правовий калейдоскоп « Кожна дитина має право».

Учні Покровської ЗОШ І-ІІІ ст №2. та Покровської гімназії прослухали просвітницько-інформаційну лекцію «Права людини», яку провела головний спеціаліст Покровського бюро правової допомоги Ефіменко Олена Володимирівна. Вона ознайомила підлітків зі статтями "Конвенції ООН про права дитини", Ко ... Читати далі »

Переглядів: 46 | Додав: pokrdb | Дата: 12.12.2016 | Коментарі (0)

Відомий український письменник XIX століття Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування». Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови. З нагоди відзначення Дня української писемності та мови районна дитяча бібліотека разом з шкільним бібліотекарем Удовиченко О.В. провели годину мовознавства  з учнями 4-В класу Покровського ліцею «Безцінна спадщина мого народу». Переглянули фільм про життя Нестора Літописця та про походження книги. Бібліотекар дитячої бібліотеки Чемерис Л.І.  познайомила зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху ї ... Читати далі »

Переглядів: 90 | Додав: pokrdb | Дата: 11.11.2016 | Коментарі (0)

Чарівне царство книжок

Безмежна сила книги. Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку.  Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ.

Бібліотека - в ній зібрана мудрість усьог о людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів.

З метою  ознайомлення дітей з бібліотекою, книгою  бібліотечні працівники провели екскурсію  для вихованців старшої групи дитячого садочку «Орлятко».

Під час заходу дітей познайомили з відділами бібліотеки, розповіли про їх роль та призначення.  На  абонементі 5-9 класів, дітей вразила велика кількість книг. На абонементі   1-4 класів  - познайомили з книгами, які тут знаходяться. Бібліотекарі розповіли їм, що хоч вони і маленькі, але можуть приходити ... Читати далі »

Переглядів: 75 | Додав: pokrdb | Дата: 11.11.2016 | Коментарі (0)

Щороку 14 жовтня — на Святу Покрову  в Україні відзначається День українського козацтва. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. А починаючи з 2015 року цей день особливо святковий, адже на державному рівні вирішено відзначати День захисника Вітчизни. А ще цього дня ми святкуємо день селища.

 З нагоди цих свят дитяча бібліотека провела ряд заходів.

Напередодні свята працівники бібліотеки завітали до 4-х класів Покровської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 з якими провели конкурс «Гей, ви, преславні козаченьки». Було дві команди - 4-А класу та 4-Б. Кожна команда показала свої знання  з історії та побуту козаків, з української мови , які вони спритні та розумні.   Проявили себе хлопці обох команд, тому перемогла у конкурсі козацька дружба і взаємопідтримка. Обидві команди   були нагороджені грамотами та цукерками.

А у ... Читати далі »

Переглядів: 96 | Додав: pokrdb | Дата: 12.10.2016 | Коментарі (0)

Популяризація дитячої книги та читання — одна з умов розвитку духовності підростаючого покоління.

 З метою популяризації дитячої книги та дитячого читання  в бібліотеці використовуються найрізноманітніші форми роботи: книжкові виставки, тематичні полиці, огляди літератури, голосні читання, презентації нових книг, бібліотечні уроки тощо.

Працівниками бібліотеки  було проведено бесіди для учнів 2 класу Покровської гімназії «Читання – ключ до знань», для учнів 3-Б класу - «Звідки до нас приходить книга».   Дітям розповіли про історію виникнення книги, познайомили з новинками літератури, провела літературну вікторину.

Для учнів 3-А класу Покровської гімназії було проведено бібліотечний урок «Зустріч з книгами всезнайками» та «Сучасна дитяча проза» для учнів 4 класу цієї ж школи. Дітей познайомили з довідковою літературою, що є у бібліотеці. Провели практичне заняття з словниками, ... Читати далі »

Переглядів: 86 | Додав: pokrdb | Дата: 12.10.2016 | Коментарі (0)

У сучасному інформатизованому світі зменшується кількість часу, який діти проводять з книжкою в руках. На сьогодні для того,  щоб  діти і підлітки більше читали, бібліотека приділяє багато часу на популяризацію читання, розвитку  у дітей та підлітків позитивного ставлення до читання та книги, заохоченню  до систематичного читання, підвищення рівня їх читацької компетентності.

В рамках року англійської мови в Україні, з метою популяризації англійської мови та літератури районна бібліотека провела для своїх юних відвідувачів казковий калейдоскоп «З якої казки ви прийшли». Користувачі  бібліотеки познайомилися  з англійськими народними казками, які є в бібліотеці. Діти переглянули мультфільм по мотивах   англійської народної казки «Тростникова шапочка». Читач бібліотеки ,  Ковалик Лера, зачитала українську народну казку «Козак Мамарига» на англійській мові. З метою популяризації англійської мови та ... Читати далі »

Переглядів: 121 | Додав: pokrdb | Дата: 08.09.2016 | Коментарі (0)

Під час  літніх канікул дитяча бібліотека проводила акцію «Book – симпатія», яка була спрямована на підтримку та залучення до читання.   Акція дала змогу бібліотекарям зрозуміти,   які уподобання мають читачі, активізувати  книговидачу, показати рейтинг кращих книг  бібліотеки.

 Користувачі бібліотеки протягом літа  розповідали про улюблену  книгу  та обмінювались враженнями про прочитане. 
Підбивши підсумки акції з’ясувалося  , що  кращою книгою  став «Кобзар» Тараса Григоровича Шевченка. На думку читачів цього автора має прочитати кожен.

Серед уподобань переважають книги Рутківського В. «Ганнуся. У гості до лісовика», Вороніна Л. «Таємниця пурпурової планети», Роздобудько І. « Арсен», Гридін С. «Федько у пошуках чупакабри». Книги справили на них найбільше враження, які б вони хотіли перечитувати ще. 

... Читати далі »
Переглядів: 94 | Додав: pokrdb | Дата: 08.09.2016 | Коментарі (0)


2016 рік в Україні проголошено роком Івана Франка. 27 серпня виповнюється 160 років від дня народження Каменяра (1856-1916). 

Великий внесок в українську дитячу літературу зробив І.Я. Франко. Письменник залишив по собі велику спадщину . В одній особі поєдналися поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, історик і теоретик літератури, філософ, фольклорист, мовознавець.

Іван Франко щиро любив рідну землю. Україна, її природа та люди

живуть у його віршах, оповіданнях, повістях. З теплим сердечним почуттям, з батьківською лю­бов'ю писав Іван Франко про дітей. Він написав цілий ряд оповідань, героями яких є сільські діти. Ці оповідання постали на основі його власних спогадів про дитинство, років навчання в сільській і міській школах і мають здебільшого авто­біографічний характер. У літературній спадщині Івана Франка помітн ... Читати далі »

Переглядів: 83 | Додав: pokrdb | Дата: 02.09.2016 | Коментарі (0)

Україна - це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і зрозуміло, мудрими, талановитими людьми.

Україна - це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Це його славні лицарі Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк, Іван Мазепа, Устим Кармалюк та багато інших, які віддали своє життя за щастя народу. Це й такі відомі всьому світові діячі української культури, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олександр Довженко, Марія Заньковецька, Микола Лисенко.

Справжні патріоти своєї неньки України залишили нам, нащадкам, свої зізнання в любові до України. Вслухаймося в їхнє палке, пристрасне, щире поетичне слово. 
Любіть Україну, як сонце, любіть, 
як вітер, і трави, і води, 
в годину щасливу і в радості мить, 
любіть у годину негоди! 
Любіть Україну у сні й наяву, 
вишневу ... Читати далі »

Переглядів: 93 | Додав: pokrdb | Дата: 22.08.2016 | Коментарі (0)

Дитяча бібліотека активно підтримує Рік англійської мови в Україні. Серед різноманітних заходів було проведено перегляд та обговорення мультфільму «Рікі-Тікі-Таві»,  за оповіданням англійського письменника Джозефа Редьярда  Кіплінга з  книги джунглів .

Захід пройшов з метою викликати інтерес дітей до творів Р. Кіплінга, навчити оцінювати вчинки персонажів твору, виховувати любов до природи, спостережливість, допитливість. Дивовижна і цікава історія казки Р.Кіплінга «Рікі-Тікі-Таві» відображена у мультику дуже зацікавила дітей.

Бібліотекар Чемерис Любов Іванівна розповіла дітям про життєвий та творчий шлях письменника. З розповіді  діти дізналися , що Редьярд Кі́плінг — англійський поет і прозаїк, більш відо ... Читати далі »

Переглядів: 86 | Додав: pokrdb | Дата: 17.08.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 11 12 »
Графік роботи
Покровська районна дитяча бібліотека працює
з понеділка по п'ятницю

понеділок — четвер
з 800 до 1700
п'ятниця
з 800 до 1600

без перерви

Останній робочий день
місяця — читачів
не обслуговуємо,
санітарний день.
Вихідні дні субота, неділя
Форма входу
Пошук