У народних легендах та переказах святий Миколай боронить людей від різного стихійного лиха. Ось чому в кожній домівці є образ Миколая Чудотворця. Святий Миколай народився 280 року в місті Патері в Малій Азії. Його батьки старанно і з любов'ю виховували свого єдиного сина, що зростав гарним хлопчиком, а, ставши дорослим, вирішив бути священиком. Отримавши спадок після смерті батьків, Миколай роздав його бідним. За переказами, він допомагав найчастіше таємно, особливо тим, хто соромився просити. Пізніше Миколай став єпископом міста Міри в Лікії, де збереглися як легенди численні розповіді про те, як він заступався за несправедливо засуджених, про дива, які він творив при житті й після смерті.
В Україні святий Миколай завжди вважався покровителем і заступн
... Читати далі »
З року в рік в нашому краї батьки передають у спадок своїм дітям традиції звичаї, обряди та повір’я нашого народу. Ми повинні знати і думати про свої корені, батьківську хату, мамину пісню, бабусину вишиванку, обереги на рушниках, добрі і давні звичаї і символи нашого народу.
Грудень – незвичайний місяць. Він перший подих зими, він – підсумок річного циклу, він – підготовка до зустрічі великого Різдва Христова. Грудень місяць, що традиційно закінчує календарний рік, наповнений святами. Услід за Катериною, Андрієм і Наумом приходять Варвари, Сави та Миколи. Саме свята - Варвари, Сави та Миколи - називали "миколаїними святками".
17 грудня в районному музеї, районна дитяча бібліотека та працівники музею, провели театралізовану етнографічну годину «Свята нашого дому». В заході взяли участь учні 8 –го класу Покровської гімназії.