Середа, 19.02.2020, 06:30
Вітаю Вас, Гість | RSS
Меню сайту
Посилання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 19
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Архів матеріалів

Супроти чужої навали,

 Супроти смерті – в стужу, сніг,

 Ось тут вони, ось тут стояли

 І всього жменька – триста їх.

Багатовікова історія українського народу, насамперед літопис життя і смерті народу-великомученика, на долі якого було досить лиха... Майже кожне століття, як свідчать давні джерела, розпочате голодними роками, наслідками епідемій, спустошливими війнами, чужоземними навалами. Людина має пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру.

У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.

29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж  лінії Бахмач ... Читати далі »

Переглядів: 281 | Додав: pokrdb | Дата: 29.01.2016 | Коментарі (0)

22 січня особливий день в історії України.  97 років  тому Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх  українських земель в єдину Українську державу, і саме цей день прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок життя України. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованність

З цієї нагоди в дитячій районній  бібліотеці  організовано і проведено патріотичну годину «Соборність України: від ідеї до сьогодення» , присвячена цій даті.

На заході були присутні учні 2 класу Покровської гімназії. Діти прийшли в піднесеному настрої. Дівчатка  одягнені в українські костюми, а хлопці в вишиванки.

Працівники бібліотек розповіли  дітям  про історію  виникнення дня Соборності, значення цього свята в житті українців.

Метою цього заходу у бібліотекарів бул ... Читати далі »

Переглядів: 270 | Додав: pokrdb | Дата: 22.01.2016 | Коментарі (0)

Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувалися протя­гом багатьох століть і освячені віками. Серед них Новорічні та Різдвяні — одні з найулюбленіших і найбажаніших як для дітей, так і для дорослих.

Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх національних традиціях і релігійних переконаннях.

Напевно з усіх свят люди найбільше люблять Новий рік. І не тільки тому, що це час підбиття певних підсумків, вручення довгоочікуваних подарунків, приготування смачних страв. Найголовніше в цьому святі – це очікування якогось дива, нові надії на щастя, яке так необхідне і дітям, і дорослим.

Напередодні новорічних свят діти ... Читати далі »

Переглядів: 728 | Додав: pokrdb | Дата: 18.01.2016 | Коментарі (0)

День Святого Миколая: історія свята, традиції.

 У народних легендах та переказах святий Миколай боронить людей від різного стихійного лиха. Ось чому в кожній домівці є образ Миколая Чудотворця. Святий Миколай народився 280 року в місті Патері в Малій Азії. Його батьки старанно і з любов'ю виховували свого єдиного сина, що зростав гарним хлопчиком, а, ставши дорослим, вирішив бути священиком. Отримавши спадок після смерті батьків, Миколай роздав його бідним. За переказами, він допомагав найчастіше таємно, особливо тим, хто соромився просити.  Пізніше Миколай став єпископом міста Міри в Лікії, де збереглися як легенди численні розповіді про те, як він заступався за несправедливо засуджених, про дива, які він творив при житті й після смерті.

 В Україні святий Миколай завжди вважався покровителем і заступн ... Читати далі »

Переглядів: 1085 | Додав: pokrdb | Дата: 18.12.2015 | Коментарі (0)

З року в рік в нашому краї батьки передають у спадок своїм дітям традиції звичаї, обряди  та повір’я нашого народу. Ми повинні знати і думати про свої  корені, батьківську хату, мамину пісню, бабусину вишиванку, обереги на рушниках, добрі і давні звичаї і символи нашого народу.

Грудень – незвичайний місяць. Він перший подих зими, він – підсумок річного циклу, він – підготовка до зустрічі великого Різдва Христова. Грудень  місяць, що традиційно закінчує календарний рік, наповнений святами. Услід за Катериною, Андрієм і Наумом приходять Варвари, Сави та Миколи. Саме  свята - Варвари, Сави та Миколи - називали "миколаїними святками".

17  грудня  в районному музеї, районна дитяча бібліотека та працівники музею, провели театралізовану етнографічну годину «Свята нашого дому». В заході   взяли участь учні 8 –го класу Покровської гімназії.

Ведучі заходу були самі діт ... Читати далі »

Переглядів: 248 | Додав: pokrdb | Дата: 18.12.2015 | Коментарі (0)

Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей, в листопаді місяці цього року, було оголошено конкурс малюнків «Краю мій, барвисте Придніпров’я». Читачі бібліотек та шкіл  району взяли активну участь в цьому конкурсі. 15 грудня було підбито підсумки районного конкурсу.  Визначено десять кращих робіт, які були відправлені до обласної бібліотеки. За підсумками конкурсу кращі роботи увійдуть до електронного варіанту збірки «Краю мій, барвисте Придніпров’я».

Серед робіт, що надіслані на конкурс  це: Чорноморець Сніжани, Безпалової Таміли, Коцар Каріни, Пилипенко Ліни, Ганзіної Лери, Єжової Вероніки, Борсук Артема – з Покровської гімназії та читачі дитячої бібліотеки, також  Онищенко Ангеліни – читачки з Покровської селищної бібліотеки № 2, з Маломихайлівської сільської бібліотеки – Клочко Даші та Демянець  Діани. 

Працівники бібліотеки дякують усіх учасників, бібліотекарів, вчителів за ... Читати далі »

Переглядів: 290 | Додав: pokrdb | Дата: 16.12.2015 | Коментарі (0)

Конституцією України визначено, що найвищою соціальною цінністю є людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека. У статті 27 Основного Закону України визначено: "Кожна людина має невід'ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави — захищати життя людини".
Конвенція про права дитини, це найдосконаліший міжнародний документ, що захищає права дитини. А коли Україна стала незалежною, то Конвенція про права дитини набула чинності і в нашій державі.

В районній бібліотеці для дітей в Тиждень права пройшли  заходи, під час яких діти знайомились з їхніми правами, основними державними  документами, в яких прописані та затверджені права людини і які утверджують повагу дитини до права. Зокрема, для читачів бібліотеки було проведено бесіду-дискусію «Право на життя, право на щасливе дитинство&raqu ... Читати далі »

Переглядів: 256 | Додав: pokrdb | Дата: 16.12.2015 | Коментарі (0)

Бібліотека - море книг,

Бібліотека - храм науки...

Тож не минайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Бібліотека вчить нас мислити, культурно спілкуватися, любити книги і духовно розвиватися.

 Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, долучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій.

Читати систематично й осмислено дітей навчає школа, а бібліотека допомагає залучати учнів школи до читання книжок, пропагує книгу, розвиває художній смак і самостійність суджень дітей. У зв’язку з цим бібліотека приділяє велику увагу пошуку активних форм пропаганди літератури, які забезпечують формування у школярів щоденної потреби в читанні книг, роботі з ними.

В перший день зими до дитячої бібліотеки завітали діти 2-х класів Покровської гімназії. Дітям бібліотекарі провели бібліотечний урок &laq ... Читати далі »

Переглядів: 226 | Додав: pokrdb | Дата: 02.12.2015 | Коментарі (0)

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Можна раз, і вдруге, і втретє переписати історію на догоду диктаторів чи ідеології. Та з пам'яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду.

26 листопада 1998 року Указом Президента України встановлено День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій, який відзначається щорічно в четверту суботу листопада. З того часу бібліотека кожен рік вшановують  жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У світі сталося багато трагедій. Страшних трагедій.
Так, були різні війни, катастрофи, які забирали життя людей.
Коли гинуть люди від стихійного лиха, аварії літака чи потягу, виверження вулкану – це одне. Коли люди гинуть на війні, захищаючи свою Батьківщину від ворогів, - це друге. А коли люди гинуть від голоду – це зовсім інше. Особливо – голоду, який створили навмисно. Ви вже знаєте, що в ... Читати далі »

Переглядів: 240 | Додав: pokrdb | Дата: 02.12.2015 | Коментарі (0)

21 листопада, згідно Указу Президента №872/2014  в Україні, буде відзначатися як свято українського народу День Гідності і Свободи

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Україна не раз піднімалася з колін. Побита і ціла в ранах, та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла ворогу під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів.

Здавалось все скінчилося, давно минуло і більш ніхто не пройде шляхом тих кривавих дій. Та не так здавалось, як вже сталось. Що робиться з тобою, чому ти плачеш,  Україно?

 За три місяці Україна прожила цілу історичну епоху.

До річниці Революції Гідності,  на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2 ... Читати далі »

Переглядів: 328 | Додав: pokrdb | Дата: 23.11.2015 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 19 20 »
Графік роботи
Покровська районна дитяча бібліотека працює
з понеділка по п'ятницю

понеділок — четвер
з 800 до 1700
п'ятниця
з 800 до 1600

без перерви

Останній робочий день
місяця — читачів
не обслуговуємо,
санітарний день.
Вихідні дні субота, неділя
Форма входу
Пошук